Tohle vše vašim vlasům škodí!

Tohle vše vašim vlasům škodí!

·         Chladná klimatizace nebo naopak velké horko
Když se tahle specifika kancelářského života spojí, vlasy trpí. Vysušují se, lámou se a třepí, což jim na kráse nepřidá. Navíc se mohou objevit i neoblíbené lupy.
Co dělat?Pijte hodně vody a dopřejte ji i vlasům, pokožce hlavy a pleti. Ideální jsou produkty, které jsou intenzivně hydratační. Používejte hloubkově vyživující spreje, které se neoplachují. Aplikují se na vlhké i suché vlasy. Také byste měla omezit foukání, kulmování či žehlení vlasů.
zběsilé fénování
·         Umělé osvětlení
Kvůli němu se může pozměnit odstín barvy, a když je umělému záření vystavujeme dlouhodobě, hrozí jim dokonce slábnutí a řídnutí.
Co dělat? Pořiďte si aktivní vyživující a stimulační vlasovou péči. Doporučují se i kofeinové produkty, které povzbuzují vlasový kořínek. Zapomeňte na neodborné barvení v pohodlí domova. Nekvalitní hřebeny za pár korun nahraďte těmi, které jsou vyrobeny z kančích štětin.
pěstící vlasová kosmetika
·         Stres a nervozita
Přičtěte k tomu ještě neurotické zlozvyky jako je sahání na vlasy. Tím se víc a víc mastí, a pokud si je navíc kroutíte, jsou náchylné k lámání.
Co dělat?Vhodné pro vás budou revitalizující, regenerační a hydratační produkty. Neopomínejte na masky a zábaly. Zkuste se vyhýbat výrobkům bez chemikálií.

·         Špatná strava
Tělo rozděluje živiny podle potřeby. Když nebude mít dost vitaminů, do vlasů nepošle žádné. A začnou padat. Nezapomínejte tedy na jídlo ani během uzávěrek.
Co dělat?Vlasy nezapomeňte napumpovat živinami při běžném mytí, kdy se „otvírají“ a dobře je přijímají. Dopřejte jim intenzivní a vyživující péči. Vašim vlasům dobře udělají i olejová séra.
zkouška účesu
·         Každodenní styling
Časté foukání nebo žehlení, cestování s mokrou hlavou, nekvalitní stylingové přípravky, moc laku na vlasy, culík, který nikdy nerozpouštíte. Takové vlasy jsou často mastné od hlavy a v délkách vysušené.
Co dělat?Střídejte účesy. Místo culíku zkuste ležérní cop nebo vlasy stáhněte dozadu látkovou čelenkou. Při stylingu používejte jen profesionální nástroje a produkty. Rozhodně nezapomínejte na kúru při mytí, ochranu před foukáním i uhlazující péči na závěr.

Tohle vše vašim vlasům škodí!
Ohodnoťte příspěvek
Přejít na článek Číst dále

">