Bydlete jako Britové

Bydlete jako Britové

Když se řekne bydlení ve stylu Provence, Skandinávie nebo třeba Japonska, tak každý ví, o čem je řeč. Jak ale vlastně bydlí obyvatelé Británie? Charakter jejich domovů odráží britskou povahu. Britské domy a byty jsou zařízené účelně a prakticky, ale přitom jsou útulné a pohodlné. Tak pojďte na návštěvu.
mísa na stole
Centrem britské domácnosti bývá tradičně kuchyně. Ačkoli britské vaření nemá ve světě nejlepší pověst, na kuchyni si na ostrovech potrpí. Pokud si chcete zařídit kuchyň v podobném stylu, měli byste ji ladit spíše domáčtějším způsobem, nikoli přehnaně moderně. Sázkou na jistotu je dřevo a přírodní materiály, vyhněte se naopak přemíře kovu a plastu. Mezi Brity jsou hodně populární i kuchyňské ostrůvky, u kterých se dá pohodlně sedět a zároveň slouží i jako odkládací a úložné plochy. A rozhodně nezapomeňte na konvici na čaj a také na čerstvé bylinky do oken, stejně jako Češi jsou i obyvatelé ostrovů národem zahrádkářů a pěstitelů.

S vařícím prostorem je obvykle spojena obývací část. Britské domy mají jen málokdy oddělenou jídelnu, takže v této části domu se odehrává naprostá většina společenského života. Asi ne každý si může dovolit velký krb a obrovský stůl, ale rozhodně byste v domě či bytě měli mít místo, kam se vejde celá rodina i přátelé. Ostrov za kanálem je i národem spisovatelů, proto byste v měli mít alespoň malou knihovnu. Opravdu vyřádit se můžete na doplňcích. Pro tento typ bydlení je typických hodně textilií, takže se nebojte polštářů, přehozů ani menších koberců. A okolo si vystavte věci, na které se rádi díváte. Pokud přijdete k Britovi na návštěvu, velmi pravděpodobně uvidíte mnoho fotek rodiny, zarámované diplomy a další vystavené osobní předměty. Kromě toho, že to dobře vypadá, vám pohled na tyto drobnosti zaručeně zvedne náladu.
dekorační šišky

Britské bydlení se možná na první pohled může zdát staromódní, ale ve skutečnosti jde hlavně o praktickou náturu tohoto národa. Lidé zde nemají ve zvyku podléhat módním trendům a vyhazovat věci, které ještě slouží, jen proto, že zrovna nejsou „in“. Pokud tedy chcete bydlet jako v Anglii, investujte do kvalitních věcí, které vám budou dělat radost ještě dlouhé roky.

Bydlete jako Britové
Ohodnoťte příspěvek